SERWIS I NAPRAWA PROJEKTORÓW

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem,której można zaufać i powierzyć uszkodzony sprzęt.Mamy za sobą tysiące skutecznych naprawpozwala nam to szybko i prawidłowo diagnozować problemy jednocześnie minimalizując koszty.Posiadamy własny magazyn części zamiennych, dzięki czemu większość napraw jesteśmy w stanie zrealizować w expressowym tempie a niektóre naprawy nawet wykonamy od ręki !

Serwis specjalizuje się w naprawach projektorów:

3MAcerBenQCasioDellEpsonHitachiHP,
InFocusLGMitsubishiNECOptomaPanasonic,
PhilipsSanyoSharpSonyToshibaVivitek i inne.

Projektor nie włącza się

Kiedy mamy do czynienia z taką sytuacją, wina leży zazwyczaj po stronie zasilania. Powodem tego typu usterki są zazwyczaj przepięcia w sieci energetycznej, powodowane np. wyładowaniami atmosferycznymi.

Brak obrazu z projektora

Jednym z powodów takiej sytuacji może być uszkodzenie lampy projektora – tak jak klasyczna żarówka – lampa może przestać świecić sama z siebie. Skutkiem tego będzie oczywiście brak obrazu oraz kontrolka informująca o uszkodzeniu lampy na obudowie projektora.

Spadek jasności, nienaturalne barwy wyświetlanego przez projektor obrazu

Powodem tego typu zachowań projektora jest zużywająca się lampa. Źródło światła w projektorze pracuje w trudnych warunkach – w wysokiej temperaturze, przy dużych prądach. Naturalną cechą lamp jest ich żywotność – określona ilość godzin przez którą mogą świecić. 

Spadek jasności,

nienaturalne barwy 

Powodem tego typu zachowań projektora jest zużywająca się lampa. Źródło światła w projektorze pracuje w trudnych warunkach – w wysokiej temperaturze, przy dużych prądach. Naturalną cechą lamp jest ich żywotność – określona ilość godzin przez którą mogą świecić. Kiedy zbliżamy się do czasowej granicy podanej przez producenta, parametry lampy zaczynają się zmieniać – skutkiem czego spada jasność obrazu, a kolory przybierają żółtawy odcień.

Limit godzin pracy projektora

Większość projektorów posiada licznik przepracowanych godzin – jest to informacja dla użytkownika -wyświetlany jest komunikat o tym, że zbliża się czas wymiany lampy. W zależności od producenta przekroczenie limitu godzin może skutkować całkowitym brakiem obrazu lub przejściem w tryb awaryjny – radykalnym zmniejszeniem jasności..

Komunikaty o błędach 

W tym przypadku przyczyn problemu może być wiele. Nie zawsze jest tak, że komunikat o będzie informuje nas o rzeczywistym problemie – częsty przypadkiem jest sygnalizacja uszkodzonej lampy, kiedy usterce uległ układ zasilania – projektor nie jest w stanie tego zdiagnozować, to zadanie leży po stronie naszych wykwalifikowanych specjalistów.

SERWIS PROJEKTORÓW - UPCOMP